Sevilen Köpek Irkı; Alman Kurdu Eğitimi

1
39733

Dünya da ve ülkemizde en güvenilir köpekler arasında yer alan Alman Kurdu ırkı köpek eğitimi konusunda çok başarılıdır. Büyük bedene ve zeki bir yapıya sahip olan bu ırk özellikle polis köpeği, aile köpeği ve rehber köpek olarak tercih edilir. Alman Kurdu eğitimi mutlaka profesyonel insanlar tarafından verilmelidir. Bunun nedeni ise bu ırk köpeklerin edindiği davranışları değiştirmek gerçekten zor olmaktadır eğer yanlış bir eğitim biçiminde eğitim alırsa bunu telafi etmek gerçekten zor olacaktır.

Alman kurdu sahiplenmeden önce mutlaka bu ırkın sizin yaşamınız için uygun olup olmadığından emin olmalısınız aksi halde hem siz hem de köpek gerçekten mutsuz biz yaşam sürecek ve sonucunda muhtemel bir ayrılık yaşayacaksınız. Böyle kötü bir senaryo yaşamamak için köpeğin iyi bir köpek eğitimi aldığında da emin olmalısınız.

Alman Kurdu Tuvalet Eğitimi

Alman kurdu sahipleri Alman Kurdu eğitiminin ilk olarak tuvalet eğitimi şeklinde başlamasını tercih etmektedir. Zaten zeki bir ırk olan bu köpek türü tuvalet eğitimini kolayca kavrar ve kısa sürede doğru noktaya tuvalet yapmayı öğrenir. Günümüzde pek çok köpek ev ortamında yaşadığı için tuvalet eğitimi her zaman öncelikli bir konudur çünkü hijyen ve insan sağlığını doğrudan etkileyen bir konu olması nedeniyle köpekler tuvalet eğitimi önem verilmesi gereken bir köpek eğitimi biçimidir.

Alman kurdu tuvalet eğitimine başlanmadan önce mutlaka köpek sindirim sistemi gelişmiş olması gerekir. Bu ortalama olarak 3. Aydan itibaren gerçekleşen bir durumdur. Yani köpek tuvalet eğitimi almak için 3. Ayına girmiş olmalı ve aşılarının tamamlanmış olması gerekir. Köpek tuvalet eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alman Kurdu Temel İtaat Eğitimi

Alman Kurdu Temel İtaat Eğitimi

Profesyonel olarak köpek eğitimi sunan firmamız Alman Kurdu ırkı köpeklere itaat eğitimlerinin ilk aşaması olan temel itaat eğitimi hizmeti de vermektedir. Bu eğitimler köpeğin sahibine daha itaatkar olması hedeflenir ve pek çok komut öğretilir. Bu eğitim ile birlikte köpek; saldırgan olmayacak, sahibinin sözünden çıkmayacak, gereksiz havlamayacaktır. Bu eğitim sonucunda köpeğiniz ile çıktığınız park ya da sokak yürüyüşlerinde köpek sizi solunuzdan takip edecek ve asla çekiştirmeyecek. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alman Kurdu İleri İtaat Eğitimi
Alman Kurdu İleri İtaat Eğitimi

Alman Kurdu İleri İtaat Eğitimi

Alman Kurdu köpekleri genelde bekçi, güvenlik, rehber ya da polis köpeği olarak kullanılır. Bundan dolayı da temel itaat eğitimi tek başına yeterli olmaz ve ileri itaat eğitimi almaları gerekir. Bu ırk köpeklerin ileri itaat eğitimi alması için öncelikle bir önceki aşamayı başarı ile geçmeleri gerekir. Bu eğitim türünden sonra köpek tamamen sahibinin sözüne uyar hatta tasmasız dahi sahibinin sözünden çıkmaz. İleri itaat eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alman Kurdu Kaç Yaşında Eğitim Almalıdır
Alman Kurdu Kaç Yaşında Eğitim Almalıdır

Alman Kurdu Kaç Yaşında Eğitim Almalıdır?

Aslında köpeklerde eğitim doğar doğmaz başlar anneleri yavru köpeklerine bazı önemli eğitimleri verir ancak bu eğitim bizim beklentilerimizi tam anlamı ile karşılamaz. Sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdüren köpeğimiz 3 aylık olduğunda eğitim alabilir. Ama bu sürece kadar da ev içerisinde sizinle yaşıyorsa bir takım kurallar koyarak eğitim almasını sağlayabilirsiniz.Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alman Kurdu Alan koruma Eğitimi

Alman kurdu çevik ve akıllı yapısı ile alan koruma köpeği eğitimi alabilir. Bekçi köpeği eğitimi de denilen bu eğitim biçimi ile köpek bulunduğu ortamı yabancılara karşı koruyacaktır. Tarihte ilk olarak sürü gütme ve koruma köpeği olarak üretildiği için bu konuda ırksal özelliklere sahiptir. Koku ve ses alma yetenekleri ile yabancıları kolayca ayırt edecektir. Bu ırk köpeklerin Alan koruma köpek eğitimi alması için itaat eğitimlerini alması gerekir ve minimum 5 aylık olmaları gerekir. Bu eğitim biçimi ortalama olarak 1 ay kadar sürmektedir. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha önce ele aldığımız Cane Corso Eğitimi hakkında bilgi almak için hemen ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here